Xiaomi Mi CC9e çıktı! Özellikleri ve fiyatı haberimizde

Xiaomi’nin son günlerde gündemden düşmeyen Mi CC serisi telefon akıllı ailesi tanıtıldı. Farklı segmentler için farklı özellikler sunan seri üç modelden oluşuyor. Mi CC9’un ardından bu kez Xiaomi Mi CC9e özellikleri ve fiyatı ile karşınızdayız.
Sonda yer alan “e” ifadesi Essential Edition anlamına geliyor. Bu kapsamda Xiaomi Mi CC9 özelliklerinin büyük bir bölümü, daha küçük boyutlardakullanıcılara sunuluyor. Fark ekran ve işlemci tarafında karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi CC9e özellikleri

6 inç büyüklüğündeki ekranı 1560×720 piksel çözünürlük sunan telefon, Mi CC9 ile benzer şekilde AMOLED teknolojisine ve ekrandan parmak izi okuyucuya ev sahipliği yapıyor. İşlemci tarafında ise Snapdragon 665 karşımıza çıkıyor.11 nm fabrikasyon süreci ile üretilen sekiz çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 665, 2 GHz hızında çalışıyor. Kryo 260 işlemci çekirdeklerinin yer aldığı telefon, grafik tarafından gerekli olan gücü Adreno 610 ile sağlıyor.

4 GB RAM / 64 GB depolama alanı, 6 GB RAM / 64 GB depolama alanı ve 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı olmak üzere üç farklı model bulunuyor.

Ön tarafta 32 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyaframa sahip kamera yer alıyor. Arka tarafta yer alan 48 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.8 diyaframa sahip ana kameraya ise, 8 Megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılama için kullanılan sensör eşlik ediyor.

iPhone X ile hayatımıza giren Animoji özelliği Xiaomi’nin bu modelinde Mimoji olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak düşük ışık koşullarında ön kameranın performansını artırmak için yapay zeka destekli bir portre moduna yer veriliyor.

Xiaomi Mi CC9e fiyatı

Başlangıç fiyatı 189 dolar olan telefonun, en yüksek donanıma sahip olan Mi CC9e fiyatı ise 232 dolar fiyat etiketine sahip.

kaynak: shiftdelete