Windows’un yeni güncellemesinde hatalar çıktı

Windows 7’den bu yana güncelleştirmeler konusunda büyük yol kat eden Microsoft’un, Windows 10 Kasım 2019 güncellemesini yayınladığını iki hafta önce sizlere duyurmuştuk. Güncelleme öncekilere kıyasla oldukça küçüktü.

Bu nedenle daha önceki güncellemelerin aksine sorunsuz bir sürüm yükseltmesi olacağı düşünülüyordu. Ancak, düşünüldüğü gibi olmadı ve antivirüs programlarının yüklenememesi gibi çeşitli sorunlar ortaya çıktı.Bu günceleme iki farklı sorun ile daha gündeme geldi. Bunlardan ilki: Avast ve AVG’nin eski sürümlerinin yüklenemiyor olması. Bu nedenle antivirüs sorunu yaşamak istemeyen kullanıcıların en güncel sürümleri tercih etmesi gerekiyor.

Bu Windows 10 işletim sisteminde üçüncü parti antivirüs çözümleri ile yaşanan ilk sorun değil. Kasım 2019 güncellemesinin gündeme geldiği bir diğer sorun ise: işletim sistemi için hayati önem taşıyan Dosya Gezgini’nde.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcıların bazıları, dosya gezginindeki arama bölümünün çalışmamayı başladığını dile getiriyor. Microsoft bu sorunu resmi olarak kabul etmediği için bundan sonraki sürecin nasıl olacağı bilinmiyor.

kaynak: shiftdelete.net