Windows tuşu yerine office tuşu mu?

Bugün Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bir klasik haline gelmiş Windows logolu tuş, temelde kısa yoldan menüye erişmemiz için kullanılmakta. Son gelişmelere göre Microsoft, Windows tuşu için farklı planlar yapıyor.

Microsoft, Windows tuşu için değişiklikler planlıyor!

Menüye erişmek için kullanılan Windows logolu tuş, pek çok kişi için en az kullanılan tuş olma özelliğini de taşıyor. Ortaya çıkan yeni sızıntılara göre Microsoft, şirket içinde düzenlediği ankette bu tuşun değişikliğini konu edindi. Aktarılan bilgilere göre şirket, bu tuşun yerine bir ‘Office‘ tuşunun ne kadar işlevsel olacağını çalışanlarına sordu.Söz konusu ankette çalışanlarına bu tuşu laptoplarda görmek isteyip istemediklerini soran şirket, bunun için bir puan vermelerini de istedi. Ancak menü tuşunun pek çok kullanıcı için potansiyel kullanım oranının bulunmasına rağmen kullanıma sürülecek Office tuşu, Office programlarını kullanmayan kişiler için tamamen işlevsiz bir tuş konumuna gelecektir.

Henüz Microsoft tarafından konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Siz yeni tuş değişikliğini olumlu görüyor musunuz? Bir Office tuşu işinize yarar mı?