Touch bar artık tüm Macbook Pro’larda olacak

Touch Bar’sız Macbook Pro modelleri Apple’ın internet sitesinden kaldırıldı. Yani, bundan sonraki süreçte kullanıcıların büyük bir bölümü tarafından işlevsellikten uzak olduğu belirtilen Touch Bar, Macbook Pro için bir opsiyon olmaktan çıktı.

Artık Touch Bar olmayan Macbook Pro yok!

Apple’ın internet sitesindeki tüm modeller Touch Bar’a ev sahipliği yaparken, 13 inç kategorisine iki yeni model eklendi. Touch Bar’sız seçeneklerin yerini alan bu modellerde başlangıç fiyatı 10299 TL. Her iki model 1.4 GHz hızında çalışan ve 3.9 GHz’e kadar çıkabilen 8. nesil Intel Core i5 işlemciden güç alıyor.8 GB DDR3 RAM ve 128 GB SSD depolama ile gelen 13 inç Macbook Pro, Touch Bar sayesinde parmak izi okuma teknolojisine ( Touch ID ) ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda üzerinde iki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası yer alıyor.

Macbook Air fiyatında indirime gidildi!

Retine ekranlı Macbook Air modellerinde ise indirime gidildi. Bu kapsamda 9199 TL olan başlangıç fiyatı, 8699 TL olarak güncellendi. 256 GB depolama alanına sahip olan modelin fiyatı ise 10799 TL’den 10299 TL’ye indirildi.