Pubg Mobile ‘da 4V4 TDM modu

Tencent Games’in oyunlarından PUBG 400 milyonu aşan indirme ve günlük 50 milyon aktif kullanıcısı ile en popüler Battle Royale oyun olma unvanını korumaya devam ediyor. Yeni güncelleme ile gelen PUBG Mobile 4V4 TDM moduda oldukça dikkat çekti.

PUBG Mobile 4V4 TDM modu ile dikkatleri üstüne topladı!

PUBG, hem mobil sürümü hem lite sürümü hem de masaüstü sürümü ile en fazla oynanan Battle Royale oyun olmaya devam ediyor. Dün PUBG Mobile 0.13.0güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Yeni güncelleme ile dikkat çeken özellik ise TDM modu oldu.PUBG oynanış tarzının dışında bir mod olan TDM(Team Deathmatch) modu yani takımlı ölüm maçı birçok oyun içerisinde görebildiğimiz takım savaşı modunu sunuyor. Yani bu mod ile standart PUBG haritalarından daha küçük yeni bir haritada dörderli iki takım halinde karşılıklı savaşabiliyorsunuz.

Savaşırken puan önemli olduğu için oyun içerisinde ölmeniz durumunda tekrar canlanarak savaşmaya devam ediyorsunuz. Bu da aslında Battle Royale tarzının oldukça dışında bir oyun yapısı sunuyor.

0.13.0 güncellemesi ayrıca FPS ve TPS modları için de ayrı kontrol ayarları ekledi. Gelişmiş bir üçüncü parti hile önleme yazılımını da uygulamaya entegre etti. Oyun grafiklerindeki yenilikler ve kıyafetler ile de oldukça dikkat çeken bir güncelleme oldu.

Şirketin güncellemedeki en önemli tedirginliği Battle Royale sıfatıyla sürülen biroyunun dinamiklerinin değiştirilmesi kullanıcılarda olumsuz bir etki yaratabilir miydi. Fakat 4V4 TDM modu kullanıcılar tarafından oldukça benimsenmiş gibi duruyor.