Oyun konsolları için vergi artışı gerçekleştirildi

Son dönemde yaşanan düzenlemeler ile birlikte oyun konsollarında da fiyat artışına gidildi. IMEI kayıt ücretinin 1.500 TL olmasından kısa bir süre sonra yapılan yenilemeyle birlikte konsollar için vergi artışı gerçekleştirildi. Paylaşılan bilgilere göre, oyun konsollarına ek vergi kararı çıktı. Artık oyun konsolu satın alırken uygulanacak vergi yüzde 20 olacak.Konsollar için vergi artışı gerçekleşti

2019 yılına geçiş ile birlikte yeni düzenlemeler uygulanmıştı. Son 6 aylık sürenin ardından bilgisayar, tablet ve telefonlar için fiyat uygulamaları yeniden  düzenlenmişti. Son yayınlanan karara göre, taksit ile alınan telefonların taksitleri bitene kadar satış işlemleri yasaklanmıştı. Şimdi ise gündemde oyun konsolları yer alıyor.

Karar kapsamında mevcutta Türkiye satış fiyatı bulunan PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarının fiyatlarının artacağını söyleyebiliriz. Söz konusu konsollara artık yüzde 20 vergi dahil edilecek.

Bunun haricinde konsolunuz için alacağınız ekipmanların da bu uygulamaya dahil olduklarını hatırlatalım. Oyunlar için şimdilik bir düzenleme yapılmazken gelecek günlerde oyun fiyatlarına da düzenleme yapılma ihtimali olduğunu söyleyelim.

kaynak: shiftdelete