Nokia’nın yeni 3 kameralı cep telefonu

Nokia’nın cihazlarını akıllı telefon dünyasına entegre edememesinden dolayı uzun süre mobil pazardan uzaklaşmıştı. Fakat şirket farklı cihazlarla tekrar akıllı telefon pazarına girmeyi amaçlıyor. Bugün ise üç kameralı Nokia telefon tüm detaylarıyla sızdırıldı.

3 kameralı Nokia telefon detaylarıyla görüntülendi!

Nokia’nın akıllı telefon pazarına agresif girişinin ardından, farklı cihazlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Nokia, HMD Global altında yeni telefonlar çıkartmaya devam ediyor. 5 kameralı telefonu Nokia 9 ile de oldukça dikkat çeken şirket, eski başarısını yeni cihazlarıyla yakalamak istiyor.

Bugün çıkan sızıntılarla da henüz ismi bilinmeyen üç kameralı bir Nokia telefon detaylı fotoğraflarıyla ortaya çıktı. Genellikle Motorola tarafında görmeye alışık olduğumuz dairesel bir kamera modülü ile görüntülenen cihaz arka tarafta üç kamera barındırıyor. Ayrıca kameraların hemen altında parmak izi okuyucu da ekran parmak izi teknolojisinin olmadığını gösteriyor.Cihazın ön tarafına baktığımız zaman ise oldukça kalın çerçeve ve su damlası çentiği bizleri karşılıyor. Kamera uygulamasındayken görüntülenen fotoğraflar da normal geniş açı ve ultra geniş açı kamera arasında geçiş yapabileceğimizi gösteriyor. Arkadaki üçüncü lens ise muhtemelen bokeh çekimleri veya AR gibi şeylere yardımcı olması gereken derinlik algılayıcı bir sensör barındırıyor.

Diğer görsellerle de neredeyse tüm detaylar ortaya çıkıyor. Telefon Android 9 Pieyüklü bir şekilde karşımıza çıkmış ve ana kamera sensörü 48 Megapikselçözünürlüğe sahip. Donanım tarafında ise Qualcomm’un Snapdragon 660işlemcisinden güç alacak cihaz 3500 mAh batarya ile gelecek.

Ekran tarafında ise 6.3 inç olduğu düşünülen cihaz 1080 x 2340 yani Full HD Plus olarak karşımıza çıkacak. Bu cihazın orta üst segment sınıfında ortalama Pixel 3a’ya rakip olabilecek bir cihaz olarak karşımıza çıkması bekleniyor.