Microsoft’tan Xbox kullanıcılarına iyi haber

Microsoft, yeni oyun akışı hizmetini Project xCloud ismiyle tanıtmıştı. Fakat uzun süren sessizliğin ardından E3 2019‘da yapılan duyuru ile sessizlik bozuldu. Microsoft xCloud Xbox One kullanıcılarına ücretsiz olacak.

Microsoft xCloud Xbox One kullanıcıları için ücretsiz olacak!

Microsoft’un oyun akışı hizmeti ile önde gelen oyunculardan biri olması bekleniyor. Google Stadia’nın da tanıtılmasının ardından oyun akış hizmetleriarasında önemli bir rekabet oluştu. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Google Stadia’nın ücretleri de açıklanmıştı.

Beklentiler Microsoft’un xCloud için bir fiyat belirtmesi yönündeydi. Fakat şirket fiyat konusunda bilgilendirme yapmak yerine, Xbox One sahipleri için önemli bir detayı paylaştı.Microsoft’un mobil oyun deneyiminizi geliştirmek için sunduğu xCloudXbox’ın kütüphanesine dahil olan bütün oyunları cihazınızın özellikleri farketmeksizin oynayabilmenizi sağlıyor. Fakat, bu sunucular arasında kuvvetli bir bağlantı gerektirdiği için oldukça iyi bir internet bağlantısı gerektiriyor.

Xbox One konusunda da Project xCloud takım yöneticisinden açıklama geldi. Xbox One cihazınızla birlikte gelen xCloud desteğine ücretsiz bir şekilde erişim sağlanabilecek. Bu desteğin donanım değiştirmeksizin, yeni güncelleme ile birlikte sunulacağını da vurguladı.

ani Xbox cihazınızda bulunan tüm oyunları, oyun konsolunuzu sunucu yaparak mobil cihazınız üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabileceksiniz. Bu özelliğin Xbox kullanıcılarına ücretsiz sunulması, xCloud’un fiyatlarının Stadia’ya göre daha uygun olabileceği beklentilerine de yol açtı.

Umarız oyun akış hizmetindeki bu rekabet ortamı Stadia ve xCloud üzerindeki önemli geliştirmelerin yapılmasını ve fiyatlandırma konusunu tetikler.