Microsoft, Huawei konusunda geri adım attı!

Huawei dizüstü bilgisayar satışları mevzusunda ani bir karar ile ürün kaldırma politikasını uygulayan Microsoft, Çinli ekibe ait olan dizüstü cihazları çevrimiçi satış mağazasından kaldırmıştı. Amerika Birleşik Devletleri – Çin ticaret savaşının yankıları sürerken, Huawei’nin kendi dizüstü bilgisayar yelpazesi adına Windows lisanslarını almaya devam edip edemeyeceği hususunda yazılım firmasından herhangi bir ses çıkmadı. Buna rağmen geri adım atan yazılım firması, Huawei model laptopları kendi çevrimiçi mağazasına geri eklemeye başladı.Huawei dizüstü bilgisayar modelleri yeniden satışa sunuluyor!

Satış konusunda oldukça rağbet gören Huawei markası, kendisinin gücünü bu alanda tekrardan hissettirerek müşterileriyle yeniden buluşma fırsatını elde etti. Bu fırsat sayesinde mağaza yeniden yer alan dizüstü cihazların listesi şöyle:

  • MateBook
  • MateBook 13
  • MateBook X Pro

MateBook X Pro için şu an bir “stoklar tükendi” uyarısı mevcut fakat diğer modeller alınabilir durumda. Ayrıca MWC etkinliği adına MateBook X Pro serisini güncelleyen Huawei, bu sayede, etkileyici bir ticari geri dönüşe de imzasını atmış bulunuyor.

kaynak: shiftdelete.net