Libra sesleri sonrası Bitcoin değerlendi!

Facebook’un tanıttığı kripto para birimi Libra, büyük şirketlerin desteğini de alarak gelişimini sürdürüyor. Piyasaya sürülmesine biraz zaman olsa da, çıkmadan önceki ilk etkisi Bitcoin birimine yansıdı.

Libra duyurularından sonra Bitcoin’in değeri 11.000 doları geçti

Bitcoin’in değeri Cumartesi sabahı 11.000 doları aştı. Coindesk’ten gelen Bitcoin Fiyat Endeksi’ne göre, aynı zamanda madeni para pazarının şu anda fiyat artışının bir sonucu olarak 193,6 milyar dolar olduğu belirtildi. 9 Haziran’da elde edilen 7.600 dolarlık Bitcoin fiyatına göre keskin bir artış olarak yorumlandı.Libra, Bitcoin’den ayıran en büyük fark, değerinin oldukça tutarlı kalması beklenen sabit bir para cinsine benzemesi. Facebook, kripto para biriminin istikrarlı ve saygın merkez bankalarından gelen para birimleri içindeki banka mevduatları ve kısa vadeli devlet menkul kıymetleri gibi düşük değerli varlıklar ile destekleneceğini açıkladı. Şirketin amacı, temel olarak birçok insanın kullandığı geleneksel para birimleri ile karşılaştırılabilir bir blok zinciri özellikli para birimi oluşturmak.

11.000 dolar seviyesini geçmek muhtemelen Bitcoin sahiplerine her halükarda mutlu edecek gibi görünüyor. Kripto para birimi Bitcoin’in değeri 2017’de yaklaşık 19.000 dolar seviyesine ulaşmıştı. Son 24 saat içinde 11.190 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, eski ihtişamına geri dönemedi, ancak en azından kripto para birimi piyasasının bir kısmının geleceğinin açık oduğunu gösterdi.