İşkur sosyal çalışma programı kura sonuçları

Üniversite öğrencilerinin heyecanla beklediği İŞKUR SÇP kura sonuçları açıklandı. İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvurularına üniversite öğrenciler yoğun ilgi göstermişti. Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrenciler, program için başvuruların İŞKUR’un internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı “Sosyal Çalışma Programı’dan yararlanacak 20 bin üniversite öğrencisi kurayla belirlendi. Kura sonuçları 4 Temmuz itibari ile saat 21.00’den itibaren “www.iskur.gov.tr” adresinde erişime açıldı.

İŞKUR KURA SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı “Sosyal Çalışma Programı’dan yararlanacak 20 bin üniversite öğrencisi kurayla belirlendi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, MEB Şura Salonu’ndaki kura töreninde, Türkiye’nin beşeri sermaye bakımından güçlü bir kaynağa sahip olduğunu söyledi.

KURA SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Kura sonuçları 4 Temmuz itibari ile saat 21.00’den itibaren “www.iskur.gov.tr” adresinde ilan edildi.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI İLE KAÇ TL VERİLECEK?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabileceği Program için başvuruların İŞKUR’un internet sitesi üzerinden kabul edileceğini duyuran Selçuk, “Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılayacağız” dedi.

SÇP NE KADAR SÜRECEK?

Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programının azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için bu süre 39 gündür.

OKULLARIN BULUNDUĞU İLDE ÇALIŞACAKLAR

Gençler programa üniversiteyi okudukları illerde katılacak. Sigortaları 18-25 yaş arasında başlayacak. Yine bulundukları illerde öğrencilerle ilgili açılacak kurslarda eğitmenlik yapmaları sağlanacak.