iPhone 11’in bataryası daha büyük olacak

Yeni iPhone modellerinde bataryadan ödün vermek istemeyen Apple, iPhone 11 bataryası için oldukça önemli denilebilecek bir adım attı.

Apple’dan iPhone 11 bataryası için önemli adım.

Ortaya çıkan yeni gelişmelere göre Apple, ‘L’ biçimindeki anakart tasarımını geride bırakarak dikdörtgen biçimindeki standart tasarıma geri dönüyor. Kağıt üzerinde önemli bir adım değil gibi gözükse de, cihazın iç donanım tasarımı göz önüne alındığında oldukça önemli bir adım olduğu gözükmekte.

L şeklindeki anakartın dikdörtgen bir şekil almasıyla birlikte, bataryanın altında kalan alan da bataryanın genişletilmesi yönünde kullanılabilir hale geldi. Daha önceden ortaya çıkan raporlar, yeni iPhone bataryalarının büyümesini beklemekteydi. Bu gelişmeyle birlikte bataryanın büyümesine yönelik ihtimaller de arttı.iPhone 11 tasarımı nasıl olacak?

Tasarım noktasında ortaya çıkan sızıntılar yeni modellerin, önceki modellerle benzer boyutlarda olacağını işaret ediyor. Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan kılıf tasarımları da, bunu doğrular nitelikte. Bununla birlikte iPhone 11 serisinde arka kameranın yeniden tasarlanmış bir şekilde piyasaya sürüleceği, hemen hemen kesin gibi görülüyor.

iPhone 11 özellikleri nasıl olacak?

Aktarılan bilgilere göre iPhone XI modelleri, geçen seneki XS modelleri ile aynı OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca yine kılıftan yola çıkarak iPhone XI’nin 5,8 inçve iPhone XI Max’in 6,5 inç boyutunda ekrana sahip olması bekleniyor.

Pek çok rapor iPhone XI modellerinin arkada üçlü kamerakurulumuna sahip olacağını ve bu durumun önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler sunacağını ifade ediyor. Bloomberg tarafından yapılan habere göre üçlü kamera, beraberinde ultra geniş açılı bir lens içerecek.

Ayrıca yeni modellerin çok güçlü temel donanım içereceği de tahmin edilmekte. Şu an için tanıtılmasına birkaç ay kalmış olan modellerle ilgili, ilerleyen zamanlarda daha çok bilgi ile karşılaşmayı bekliyoruz.