İOS 13 ile FaceTime’da göz göze bakıyormuş gibi

iOS 13 sürümünün geliştiriciler için yayınlanan son beta sürümü, beraberinde FaceTime için yapılan ilginç bir göz geliştirmesiyle geliyor. Yeni özellikle birlikte ekrana baktığınızda karşı taraf kameraya bakıyormuşssunuz gibi algılıyor.

iOS 13 beraberinde FaceTime için göz geliştirmesiyle geliyor!

iOS 13’ün yeni beta güncellemesi ilginç bir detayla dikkatleri çekti. Normalde FaceTime görüşmeleri sırasında ekrana baktığınızda gözünüz aşağıya doğru odaklanırken, yeni güncelleme ile birlikte ekrana baktığınızda kameraya bakıyormuşsunuz gibi gözükmekte.Bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edilen bu özellik, şu an için yalnızca iPhone XS ve XS Max modellerinde çalışıyor gibi gözükmekte. Bununla birlikte bu ayarı FaceTime içerisinden açıp kapatmak da mümkün. ‘FaceTime dikkat düzeltme‘ şeklinde geçen özellik, görüşmeleri daha canlı bir hissiyata sokmak için oldukça iyi bir adım gibi gözükmekte.

Şu an için Apple’ın bu özelliği hangi yöntemlerle gerçekleştirdiği, hangi modellerin ne zaman desteğe kavuşacağı ya da grup görüşmeleri destekleyip desteklemeyeceği gibi bilgiler bulunmuyor.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu şekilde bir özelliğin kullanılması mantıklı ?