iOS 13 Beta 2 çıktı! Yeni kamera özellikleri geldi!

Apple, WWDC 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 13 sürümünü ertesi gün geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Aradan geçen üç haftanın ardından iOS 13 Beta 2 sürümü yayınladı.

Eylül ayında yeni iPhone modelleri tanıtıldıktan hemen sonra final sürümü kullanıcılar ile buluşturulacak olan iOS 13, karanlık mod desteğinden Face ID‘nin daha hızlı hale gelmesine kadar onlarca yeni özelliğe ev sahipliği yapıyor.

iOS 13 Beta 2 ile yeni kamera özellikleri geldi!

WWDC 2019 etkinliğinde iOS 13 işletim sistemi tanıtılırken kamera tarafında anlatılan yenilikler ilk beta sürümünde yer almıyordu. Ancak, iOS 13 Beta 2 ile birlikte portre aydınlatma kontrolü sağlayan ve ışığın yoğunluğunu değiştirmeye olanak tanıyan Highkey Mono özelliği kullanıma sunuldu.iOS 13 ile sunulan diğer özellikleri hatırlamak gerekirse: Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha önce Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu desteği sahip.

Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında şarkı sözleri beyaz renkte gösteriliyor.

Face ID yüzde 30 daha hızlı hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.