İnstagram çöktü mü? İnstagram’ın açılmama nedeni

Instagram son dönemde erişim sorunlarıyla sıkça gündeme gelmeye başladı. 14 Haziran / Saat: 00:15 itibariyle erişim sorunlarının başlamasıyla Instagram neden açılmıyor? Instagram çöktü mü? gibi aramalar yapılmaya başlandı.

Şu anda Instagram uygulamasına giriş yapanlar “ Akış Yenilenemedi ” uyarısı ile karşı karşıya kalıyorlar. Bunun yanı sıra mesaj gönderme, hikayeleri görüntüleme ve fotoğraf yükleme gibi temel işlemler bile şu anda yapılamıyor.

Güncelleme: 02:00 itibariyle sorun giderildi. Instagram’a erişimde herhangi bir problem yaşanmıyor.

Instagram çöktü mü? Dünya genelinde erişim sağlanamıyor!

Geçtiğimiz aylarda aynı sorunlar yaşandığı için şu anda sorunun düzelmesini beklemek gerekiyor. Erişim sorunlarının takibini sağlayan downdetector.comdünya genelinde bir sorun yaşandığını gözler önüne seriyor.Buna ek olarak Instagram.com adresine erişmek isteyenler ise ” Sorry, something went wrong. ” uyarısı ile karşılaşıyorlar. Birkaç saat içerisinde sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Tabi, bugüne neredeyse beş saat boyunca erişim sorununun devam ettiğini de gördük.

Instagram neden açılmıyor?

Bu kapsamda kullanıcıların herhangi bir şekilde internet ayarlarına müdahale etmesi veya VPN gibi çözümleri denemesine gerek yok.

Geçtiğimiz dönemlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve BTK tarafından Facebook ve Instagram çöktüğünde açıklamalar yapılmıştı. Bu kapsamda kısa süre sonra açıklama gelmesini bekliyoruz.

kaynak: shiftdelete.net