Google konuşmalarımızı dinliyor mu?

Belçikalı bir şirket, Google’ın ev ekipmanları üzerine bir araştırma yaptı. Bu araştırma sırasında rastlanan bazı bulgularda 1.000 kişinin konuşmasının sızdırıldığı ortaya çıktı. Bu sızdırılan konuşmalar arasında genellikle özel muhabbetlerin olduğu iddiası ortaya atıldı. Yani Google konuşmaları, dinleyip sızdırıyor olabilir.

Google konuşmaları dinliyor olabilir

Araştırma şirketi tarafından ortaya atılan iddialar, Google’ın birçok konuşmayı dinlediğine işaret ediyor. 1.000 kişinin konuşmalarını dinleyip sızdırdığı öne sürülen Google’ın bu konuda özellikle, yatak sohbetleri ve telefondaki gizli kalması gereken bilgileri sızdırdığı söyleniyor.Google’ın ev teknolojilerinin yaygınlaşması ile ortaya çıkan bu iddialar, birçok kişiyi de haliyle şüpheye düşürdü ve gelen açıklamalarda konu üstünde daha fazla yoğunlaşılacağı belirtildi. Güvenlik ve gizliliğe müdehale ekiplerinin çalışacağı bu araştırmada inşaat şirketleri ile yakından çalışılacak. Böylece araştırma, daha kapsamlı bir hale getirilerek sonuca ulaştırılacak.

Google hakkında atılan bu iddialar ile ilgili henüz şirketten bir açıklama gelmedi. Yakın zamanda da herhangi bir açıklama geleceği düşünülmüyor. Araştırma ile ilgili sonuçların da kısa bir süre içerisinde açıklanması beklentiler arasında yer alıyor.

kaynak: shiftdelete.net