Galaxy J7 Pro Android Pie güncellemesi ne zaman gelecek?

Samsung yeni yazılım güncellemelerini ülkemizde kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bu güncellemelerden biri de Galaxy J7 Pro‘nun alacağı Android Pie güncellemesi. Bir süredir kullanıcılar tarafından merakla beklenen Galaxy J7 Pro Android Pie güncellemesi son çıkan bilgilere göre ertelendi.

Kullanıcılar Galaxy J7 Pro Android Pie güncellemesi için bekleyecek

Galaxy J7 Pro için 4 Haziran’da dağıtılmaya başlanan Android Pie güncellemesibazı ülkelerde kullanılabilir hale geldi. Durum böyle olunca ülkemizdeki meraklı bekleyiş de arttı. Ancak, guncelmiyiz.com’da yer alan bilgiye göre, Galaxy J7 Pro Android Pie güncellemesi 12 Temmuz 2019 gününe ertelendi. Daha önce haziran ayı sonunda gelmesi beklenen güncellemenin ertelenmesi, birçok kullanıcı tarafından olumsuz karşılandı.Ülkemizdeki Galaxy J7 Pro kullanıcılarının yeni güncelleme için yaklaşık bir 10 gün daha beklemesi gerekiyor.

İlk olarak, Android Nougat işletim sistemiyle tanıtılan telefon daha sonrasında Oreo güncellemesi almıştı. Aradan geçen sürenin ardından sıra Android Pie güncellemesine geldi. Eğer, her şey planlandığı gibi giderse, J7 Pro kullanıcıları Andorid Pie güncellemesine 12 Temmuz’da kavuşacak.

Gücünü 1.6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 7870 işlemciden alan telefonda 3 GB RAM kullanılıyor. 5.5 inçlik bir ekranla gelen Galaxy J7 Pro’nun Super AMOLED ekranının 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde olduğunun da altını çizelim.