Galaxy A70 123 derecelik ultra geniş açılı kamera

Galaxy A Serisi modellerini tamamıyla yenileyen Samsung, bu ailenin bir üyesi olan Galaxy A70 modelini yakın zamanda ülkemizde satışa çıkardı. Sinematik ekranıyla dikkat çeken Galaxy A70 kamera özellikleri açısından da eli oldukça kuvvetli olan bir model.

Galaxy A70 kamera özellikleri için ultra geniş açı desteği

Türkiye’de nisan ayında tanıtılan Galaxy A70 kamera özellikleri ile ilgili detaylara baktığımızda bizi arkada üçlü kamera kurulumunun karşıladığını görüyoruz. Ana kameranın desteklendiği diğer iki kamera ise özellikleriyle telefona destek oluyor. 32 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamerası f/1.7 diyafram değeri sunuyor.

Galaxy A70 kamera özellikleri tarafında 123 derecelik ultra geniş açılı kamera, kullanıcının telefonuyla insan gözüyle aynı açılarda fotoğraflar çekmesine yardımcı oluyor. Bu sayede, kamera ile daha fazla görüntü yakalanabiliyor. Ultra geniş açıyla çekilen fotoğraflar, telefonun Auto HDR özelliği ile iyileştiriliyor.123 derecelik açıya sahip ultra geniş açılı lens özellikle gündüz çekimlerinde başarılı sonuçlar çıkarıyor. Bu lens sayesinde uzun bir yapıyı ya da geniş bir alanı tek bir kareye sığdırmak daha kolay hale geliyor.

Arka kamerasıyla 4K 30 FPS’ye kadar video çekebilen telefon ile ultra geniş açılı videolar da çekilebiliyor.

Geniş açıdan ultra geniş açıya hızlı geçebilen Galaxy A70’in bu ultra geniş açılı lensinin 8 Megapiksel çözünürlüğünde olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Infinity-U ekranlı Galaxy A70’in sağ üstte alt alta sıralanan kameralarından bir diğeri ise 5 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik sensörü olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy A70 kamera özellikleri arasında ön kameraya da bakmak gerekiyor. Önde yalnızca 32 Megapiksel çözünürlüğünde tek kameranın bulunduğu telefon, keskin ve net selfieler çekebiliyor. Live Focus özelliğine sahip ön kamera ile de geniş açılı çekimler yapmak mümkün.