Evde internet kullanımı ne kadar arttı? #evdekal

Ülkemizde de etkisini göstermeye başlayan corona virüs pandemisi nedeniyle okullar tatil edildi. Öğrencilerin uzaktan eğitime başladığı şu günlerde, evde internet kullanımı ile ilgili ilgi çekici rakamlar açıklandı. Turkcell, “Türkiye’de evde internet kullanımı ne kadar arttı?” sorusunun yanıtını verdi.

Türkiye’de evde internet kullanımı ne kadar arttı?

Uzaktan eğitimin ilk haftasının geride kaldığı bugünlerde, her gün yaklaşık 400 bin evdeki öğrenci ve öğretmen, Turkcell aracılığıyla internete bağlandı. Açıklanan verilere göre, internet kullanımında bir haftada yüzde 40 artış meydana gelirken fiber kullanan öğrenci ve öğretmenler, EBA içeriklerine tarifelerinden bağımsız olarak 100 Mbps indirme ve yükleme hızıyla ulaştı.Konuyla ilgili açıklama yapan

Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

“Fiberi tercih eden müşterilerin sayısında normal döneme göre haftalık yüzde 50 artış yaşadı. lk hafta internet kullanım alışkanlıklarına baktığımızda ise genel itibarıyla yüzde 40 artış gözlemlerken bazı saatlerde yüzde 80-90 artışlara rastladık. Fiberimizin olmadığı yerlere ışık hızında interneti götürdüğümüz Superbox çözümümüze ise bir haftada gelen talep yüzde 100 arttı. Ayrıca mobil uygulamasının yanı sıra fiber altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz TV+’ta da EBA TV’ye yer vererek tüm kanallarımızı herkese açık hale getirdik. Bu sayede bir haftada TV+ izleme süresi yüzde 10 arttı.”

kaynak: shiftdelete