Cyberpunk 2077’deki karakter oluşturma netleşti!

E3 2019 kapsamında duyurulan Cyberpunk 2077‘nin ön siparişe sunulmasının ve oyun hakkındaki detayların açıklanmasının üzerinden kısa bir süre geçti. Bizde Cyberpunk 2077 karakter oluşturma işleminin detaylarını bir araya getirdik.

Cyberpunk 2077 karakter oluşturma özelliği detaylandırıldı

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin karakter oluşturma aşaması hakkında detayları gün yüzüne çıkardı. Quest yönetmeni Mateusz Tomaszkiewicz, oyun başlangıcında birçok özelleştirmeyi oyunculara sunmak istediklerinin altını çizdi.Bu özellik üzerinde çalışmaların devam ettiği ve E3 2019’da oynanış demosunda özelliğin paylaşılmamasının sebebinin de bu olduğu söylendi. Sunulmak istenen özelliklerin başında karakterin cinsiyetini seçmek geliyor. Oyuncular, kadın / erkek şeklinde karakter seçimini tamamladıktan sonra fiziksel görünüşlerini detaylı olarak değiştirebilme hakkında sahip olabilecek.

Oyunun çıkışına henüz 10 ay gibi bir süre olduğunu da hatırlatalım. Yakın zamanda oyunun sistem gereksinimlerinin tahmini olarak ortaya çıkmasıyla bu tür detaylandırmaların olması da normal gibi gözüküyor.

Karakterlerin seslerini de cinsiyetine uygun olarak ayarlamaya çalıştıklarını açıklayan Tomaszkiewicz bunun görünenden çok daha detaylı bir işlem olduğunu belirtiyor. Oyun 16 Nisan 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.